Вчитель початкових класів

конспект уроку природознавство 1 клас

Урок  28

Вирощування кімнатних рослин

Мета уроку: ознайомити з різноманітністю кімнатних рослин; учити доглядати за ними; встановлювати залежність життя рослин від факторів неживої природи (вода, тепло, світло, поживні речовини); показати значення кімнатних рослин у житті людини.

Очікувані результати: учні повинні розуміти залежність рослин від факторів неживої природи; учні повинні називати деякі кімнатні рослини; учні повинні вміти за ними доглядати.

Обладнання і матеріали:кімнатні рослини, які є в класі, вода, лійки, олівці.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

n  1.  Організаційний момент

n  2.  Актуалізація опорних знань

2.1. Повідомлення синоптиків.

2.2. Бесіда.

— Як пов’язані жива і нежива природа?

— На які групи можна поділити рослини?

— Як відрізнити дерева, кущі і трав’янисті рослини?

— Які дерева, кущі та трав’янисті рослини ростуть на нашій пришкільній ділянці?

n  3.  Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

— Відгадайте загадку: в якому саду навіть взимку ростуть квіти?

Сьогодні на уроці йтиметься про кімнатні рослини, про правила догляду за ними.

n  4.  Сприйняття і осмислення нового матеріалу

4.1. «Асоціативний кущ».

Складання схеми за асоціаціями учнів за поняттям «кімнатні рослини» (з коментарями учителя).

Приклади відповіді: вологість повітря, ліки, гарний настрій, доброта, кисень, краса.

4.2. Розповідь учителя.

Квіти з давніх часів прикрашають наше життя і побут. Доглядаючи за ними, ми отримуємо задоволення й естетичну насолоду. Сьогодні, мабуть, немає жодної квартири, де б не росла хоча б одна кімнатна рослина. Ними прикрашають офіси, приміщення. Відомо, що зелений колір заспокійливо діє на нервову систему, а це поліпшує настрій і працездатність.

У домашніх умовах рослини почали вирощувати ще в Давній Греції. Спочатку це були лікарські рослини, потім їх почали використовувати для окраси приміщення.

Більшість кімнатних рослин — жителі тропічних країн. Майже 200 років тому вони були привезені мандрівниками й колекціонерами з інших країн. Першими екзотичними рослинами були лимони та апельсини. Вирощували їх вдома в оранжереях лише багаті.

Кімнатні рослини переважно цілий рік бувають зелені. Деякі з них навіть квітують узимку. Але крім естетичної насолоди ці рослини ще й позитивно впливають на здоров’я: заспокоюють нервову систему, підвищують вологість повітря в приміщенні, захищають його від пилу та мікроскопічних шкідливих частин, збагачують повітря киснем.

4.3. Робота в групах.

4.4. Бесіда про правила догляду за кімнатними рослинами.

— Які умови необхідні для зростання рослин? (Тепло, світло, полив, обприскування.)

— Розставляючи кімнатні рослини, необхідно слідкувати, щоб вони були гарно освітлені. Високі рослини не повинні загороджувати від світла низькі. Необхідно враховувати, які види рослин люблять яскраве освітлення, а яким комфортніше в тіні.

— Якщо всі рослини харчуються, то що їм необхідно? (Регулярний полив.) Поливати кімнатні рослини краще водою кімнатної температури. Улітку — частіше, узимку рідше. Кактуси і рослини із соковитими листками потребують менше води, ніж інші.

— Ми говорили, що рослини дихають. Які органи беруть участь у цьому процесі і що необхідно при цьому робити для кімнатних рослин? (Протирати листки від пилу, підпушувати землю — бо корінь також дихає.)

n  5.  Узагальнення та закріплення нових знань

5.1.Колективне складання пам’ятки про догляд за кімнатними рослинами:

1.   Поливай рослину.

2.   Підпушуй ґрунт.

3.   Витирай пил.

4.   Оприскуй рослину.

5.2. Практична робота.

Поливання кімнатних рослин, підпушування ґрунту, витирання пилу з листків.

5.3. Гра «Декоратор».

Будь-яку кімнату можна змінити, прикрасивши її кімнатними рослинами. Ви як декоратор зараз будете змінювати кімнату, намалювавши в ній відомі вам рослини.

n  6.  Підбиття підсумків уроку

— Про які рослини ви дізнались на уроці? Назвіть їх.

— Які умови для них потрібні?

— Як слід доглядати за кімнатними рослинами?

19 квіт. 2016
Зробимо Україну чистою разом !
16 квітня в День довкілля провели суботник на території школи.

8 квіт. 2015
Шкільні олімпіади
Щороку у школі проводяться шкільні предметні олімпіади з математики . української мови, природознавства.

8 квіт. 2015
Перемога у Всеукраїнському конкурсі "Соняшник"
Учні нашої школи щорічно приймають участь у міжнародній грі "Соняшник" У 2014-2015 р. отримали 8 дипломів. Переможцями стали: Марченко Єлизавета, Школьна Катерина, Сьомка Вікторія, Гриник Даниїл, Кленівський Юрій. Кирилов Максим, Трофименко Вадим, Новік наталя, Мельничук Тетяна